Uygun Kına Organizasyonları

Uygun Kına Organizasyonları kına gecesi için çok fazla bir bütçe ayırmak istemeyen kişiler için, oldukça cazip gelmektedir. Çünkü herkesin ekonomik olarak bütçesi farklı olduğu için kimi insanlar firmalarla oldukça şaşalı bir kına gecesi için anlaşmaya varırken, kimisi de uygun fiyatlı bir firma ile anlaşmak isteyerek, cebini çok zorlamak istememektedir.  Bundan dolayı, kına hazırlıkları için start verince, netleştirilmesi gereken ilk husus nerede ve nasıl yapılacağıdır. Davetlilere nerede ağırlanacak, ne ikram edilecek, kaç kişi gelecek, canlı müzik mi olacak? Bu yüzden il önce kına gecesi organizasyonu için ne kadar bir bütçe ayırılacak bu belirlenmelidir. Bu şekilde yapılarak, ipin ucu kaçmamış olacaktır. Kına gecelerini geçmişten günümüze doğru inceleme altına aldığımızda, çok farklılaştığını görmekteyiz. Zamanla ilk önce ortamlar daha sonra da kına gecesinin yapılış şekli değişime uğramıştır desek yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Günümüzde hala evlerde bu geleneği yaşatanlar elbette vardır, ancak birçok kişiye fazla sayıda insanı ağırlamak zor geldiği için, kına gecesi artık salon gibi yerlere taşınmıştır.

Kendi bütçenize göre uygun kına organizasyonları için bir tercih yaptığınız zaman, karşınıza diğer alternatifler çıkmaktadır. Örneğin, bu mekân sahipleriyle alkollü ya da alkolsüz, ikram olarak nelerin servis edileceği gibi konuları da konuşmalısınız. Bu detay sonradan bir sorun yaşamamak adına oldukça önem arz etmektedir. Sizin tercihleriniz doğrultusunda firma sahipleri fiyatları arttırabilir ya da aşağı çekebilir. Çok açılmamak için isteklerinizi çok fazla abartmamalısınız. Aslında bu tarz organizasyon firmalarıyla anlaştıktan sonra düğün sahibinin, hiçbir ayrıntıyı düşünmesine gerek kalmamaktadır. Her şeyi, en olabilecek biçimde planlayarak, gerçekleştirmektedirler.

Bir diğer önemli konu ise, bütün organizasyonlarda olduğu gibi, uygun kına organizasyonları için de fiyattan ziyade nasıl bir kına gecesi konsepti istenildiğidir. Bu yüzden kına gecesinin yapılacağı ortamın istediğiniz konsepte uygun olması gerekmektedir. Örneğin, Hint tarzı bir kına konsepti isteniyorsa, mekânın da ona binaen hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Ya da günümüze daha uygun, daha modern bir kına gecesi olsun istiyorsanız, mekânın da modern bir tarzda dizayn edilmesi gerekiyor.

Sosyal Medyada PaylaşShare on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on LinkedIn0Pin on Pinterest0Share on Tumblr0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir